ETN7.0

Felvételi jelentkezés

Teológia szak - lelkészi szakirány

A teológus szak hallgatói megismerkednek a református teológia szakterületeivel, tanulmányaik végén záróvizsgát tesznek és “teológus oklevelet” kapnak. A lelkész szakirányt választók a teológus szakirány tananyagán túl gyakorlati tárgyakat is tanulnak, rendszeresen végeznek gyülekezeti szolgálatokat, a gyakorlatban is megismerkednek a lelkészi munka különböző területeivel. Tanulmányaik végén lelkészképesítő vizsgát tesznek és “református lelkészi oklevelet” szerezhetnek. (A MAB-nak valamint a Magyarországi Református Egyház Zsinatának és a Oktatási Minisztériumnak egyeztetését követően az SRTA abba a helyzetbe kerül, hogy 2006. szeptember 1-jétől mesterszakon folytathat képzést, így egyetemi szintű oklevelet adhat ki lelkipásztori és teológus szakirányon.

Képzési és kimeneti követelmények

Mintatanterv

 

A jelentkezőnek az alábbi okmányokat kell a jelentkezéshez csatolni:

a) egyháztagságának igazolását,

b) saját kézzel írt önéletrajzot (1,5-2 oldal),

c) az érettségi bizonyítvány másolatát,

d) nem a felvételi eljárás évében érettségizett jelentkezőknek 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítványt,

e) a középiskolai bizonyítvány másolatát,

f) a többletpontok beszámítására való jogosultságot igazoló dokumentumok másolatát,

g) a korábban megszerzett diploma másolatát,

h) református konfirmációról szóló igazolást,

i) a lakóhely szerint illetékes református lelkész ajánlólevelét, az illetékes lelkész családi érintettsége esetén a lakóhely szerint illetékes esperes ajánlólevelét,

j) református középiskolák diákjai esetében a lelkészi ajánláson túl a vallástanár ajánló levelét.

A teológia szak - lelkész szakirányra jelentkezők esetében a jelentkezési határidőnél legalább két évvel korábbi református konfirmáció és református egyháztagság igazolása, valamint 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány benyújtása is szükséges. Ezen a szakirányon más református egyházkerületből érkező jelentkező esetén a jelentkező gyülekezete szerint területileg illetékes egyházkerület püspökének írásbeli hozzájárulását is csatolni kell a jelentkezéshez.

A nem magyar nyelven kiállított irat, dokumentum csak hiteles magyar fordítással ellátva fogadható el a felvételi eljárásban.

A felvételi eljárás részei:

a) Pályaalkalmassági vizsga (írásbeli és szóbeli) célja egyházi alkalmazotti képzésen: a jelentkezők általános felkészültségéről, tájékozottságáról, pályaalkalmasságáról, egyházi kötődéséről, református hitvallásos elkötelezettségéről és a választott hivatás iránti elkötelezettségéről, énektudásáról és/vagy zenei felkészültségéről való meggyőződés;

b) Felvételi pontok kiszámítása: célja a pályaalkalmassági vizsgán megfelelt jelöltek szakmai felkészültségének minősítése, rangsor felállítása.

A teológia szak, valamint a teológia szak - lelkész szakirány és a katekétalelkipásztori munkatárs alapszak esetében a diszlexia és a diszgráfia, valamint a súlyos mentális vagy pszichés zavar a pályaalkalmasság vonatkozásában kizáró oknak minősül. Az e szakokra jelentkezőknek a jelentkezéskor írásban kell nyilatkozniuk, hogy nem szenvednek diszlexiában, diszgráfiában és nincs súlyos mentális vagy pszichés zavaruk.

 

nyilsúgó új ablakban
 
impresszum adatvédelem nyomtatási kép impresszum impresszum impresszum akadálymentes változat2024-04-19, 16.hét© kodasoft 2001-2024